Ринок електроенергії України: аналіз цін на енергоносії у квітні 2019 року

  • Які тарифи на електроенергію для непобутових споживачів 2-го класу пропонували постачальники у квітні?
  • Які прогнози аналітиків щодо майбутніх цін на електроенергію та газ?

Станом на квітень 2019 року ціни на електроенергію для юридичних осіб у середньому по країні зменшились на 1,4% для споживачів, які купують електроенергію за «вільними цінами», та практично не змінилися для споживачів «універсальних послуг» (таблиця 1).

 Тарифи на електроенергію для непобутових споживачів 2-го класу на квітень 2019 року
Таблиця 1. Тарифи на електроенергію для непобутових споживачів 2-го класу на квітень 2019 року

У разі продовження реформи ринку електроенергії України за нинішнім курсом без створення на державному рівні факторів, які би стримували електропостачальні компанії, тарифи на електроенергію в подальшому невпинно зростатимуть. Деякі аналітики прогнозують збільшення вартості електроенергії втричі вже у липні цього року.

Газ та тепло

Тарифи на газ та тепло залишилися без змін.

Водночас, за оцінками експертів у галузі енергетики, зараз склалася дуже сприятлива ситуація на ринку — впали ціни на газ у Європі (щоправда, вони вже знову починають зростати, але до цього протягом приблизно півроку зменшувались). У цьому зв’язку НАК «Нафтогаз України» звернувся до Кабінету Міністрів з пропозицією не підвищувати ціни на газ для споживачів з 01.05.2019.       

Висновок фахівця

Аналізуючи кон’юнктуру ринку електричної енергії України, можна прогнозувати, що вартість електроенергії буде щомісяця коливатись на 1-2% в різні боки (збільшення, зменшення). Однак, на жаль, для споживачів це не призведе до економії коштів — електропостачальники, зменшивши офіційні ціни, доотримуватимуть прибуток за рахунок різноманітних надбавок і корегуючих коефіцієнтів.